Obchody Jubileuszu 25-lecia partnerstwa Chodzież – Nottuln i strzelanie o tytuł Króla Bractwa Strzeleckiego.

Obchody Jubileuszu 25-lecia partnerstwa Chodzież – Nottuln            i strzelanie o tytuł Króla Bractwa Strzeleckiego. Goście z Nottuln przyjechali w sobotę rano do Chodzieży czterema autobusami a spotkanie nastąpiło nieopodal CHDK-a w pobliżu krajowej 11, gdzie burmistrz Chodzieży Jacek Gursz powitał przybyłych. W imieniu delegacji z Nottuln głos zabrała Pani burmistrz Manuela Mahnke wyrażając radość z tego spotkania. 180-osobowa grupa z Niemiec stanowiła przekrój społeczny miasta Nottuln – od gimnazjalistów, poprzez dorosłych z różnych grup społecznych do członków Bractwa Strzeleckiego im. Św. Antoniego. Wśród witających byli również Członkowie Chodzieskiego Bractwa, którzy przez całe dwa dni towarzyszyli dwudziestoosobowej grupie Braci z Nottuln. Następnie Goście po zakwaterowaniu przybyli na otwarcie Chodzieskich Targów Gospodarczych. Tego samego dnia – po południu
- w Chodzieskim Domu Kultury - odbyła się Jubileuszowa Akademia gdzie świętowano 25-lat partnerstwa Chodzieży i Nottuln.

W niedzielę dnia następnego wszyscy Uczestnicy Jubileuszu spotkali w kościele p.w. św. Floriana, gdzie ks. Proboszcz Ireneusz Szypura z ks. Norbertem - Proboszczem z Nottuln - wspólnie odprawili Mszę św. podczas, której obaj wygłosili okolicznościowe homilie nawiązujące do 25-lecia wspólnego Partnerstwa. Przepiękną oprawę muzyczną mszy stanowił stuosobowy chór. Na zakończenie Proboszczowie przekazali od swych kościołów symboliczne dary liturgiczne jako pamiątki Jubileuszowej Mszy w chodzieskiej Kolegiacie.

Następnie z okazji Zielonych Świąt na strzelnicy w Studzieńcu odbyło się uroczyste strzelanie o tytuł Króla bractwa Strzeleckiego w Chodzieży, którym został Edward Laskowski, natomiast rola I Rycerza przypadła Zdzisławowi Woźniczka, a II Rycerza Antoniemu Wysockiemu. Goście z Nottuln strzelali do Tarczy Jubileuszowej z okazji 25. rocznicy partnerstwa Chodzież – Nottuln i w tym współzawodnictwie strzeleckim najlepsza była Renate Mannwald, 2. m. zajął Heinz-Otto Mannwald, 3.m. Marie-Therese Eschhaus.

W strzelaniu do Kura pierwsze miejsce zdobył Ryszard Poznański, druga była Gabi Hunteler, a trzeci Michael Sendes – brat Ryszard przekazał zdobytego kura Gabi Hunteler z Nottuln na pamiątkę. Chodziescy Bracia przekazali Braciom z Nottuln pamiątkową armatkę z jubileuszową tabliczką 25-lecia Partnerstwa, w rewanżu otrzymali paterę z logo Bractwa Strzeleckiego w Nottuln oraz statuetkę św. Antoniego, który jest ich Patronem. Wieczorem odbył się raut Bracki, w którym uczestniczyli Goście z Nottuln i członkowie chodzieskiego Bractwa Strzeleckiego.


W poniedziałek rano po 48 godzinach pobytu na gościnnej chodzieskiej ziemi przybysze z Nottuln pełni miłych wrażeń ruszyli w drogę do domu.

Jerzy Tarkowski.
63,976 unikalne wizyty